Dom naroda - Klubovi 


U Domu naroda se obrazuju tri kluba delegata konstitutivnih naroda (u daljnjem tekstu: klubovi naroda):
 

  • Klub delegata bošnjačkog naroda
  • Klub delegata hrvatskog naroda
  • Klub delegata srpskog naroda
     

Klubovi naroda obrazuju se kao oblik djelovanja delegata u Domu naroda, posebno u pripremama sjednica Doma naroda, utvrđivanju prijedloga dnevnog reda sjednica i rješavanju sporova u postupku donošenja akata Parlamenta Federacije i Doma naroda. 
Klubovi naroda imaju predsjednika a mogu imati i zamjenika predsjednika koji rukovode klubovima i usklađuju njihov rad. 
U radu sjednica klubova naroda učestvuju članovi Vlade Federacije na poziv predsjednika kluba.  



DELEGATI U DOMU NARODA PARLAMENTA 
FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE 
( delegatski saziv 2018.-2022.)

 

DELEGATI IZ REDA BOŠNJAČKOG NARODA
 

  1. AHMETOVIĆ SENAD
  2. ALIĆ SENAD
  3. ČAMPARA ALJOŠA
  4. ČELJO SENAD
  5. DUVNJAK JASMIN
  6. HADŽIĆ DŽEVAD
  7. HAJDAROVIĆ ALISA
  8. ISAK RAMO
  9. JUSIĆ HADIS
  10. KAPIĆ JASMINKO
  11. KONAKOVIĆ ELMEDIN
  12. MARIĆ ZVONKO
  13. MUŠANOVIĆ ELVEDIN
  14. MUSIĆ NIJAZ
  15. PAJIĆ RASIM
  16. SKOPLJAK FAHRUDIN
  17. TUFEKČIĆ JASENKO

DELEGATI IZ REDA HRVATSKOG NARODA

  1. DŽAMBAS ZDENKA
  2. DŽEBA DAMIR
  3. FEJZIĆ EDIM
  4. ILIĆ ILIJA
  5. IVIĆ IVAN
  6. JURIŠIĆ DAMIR
  7. KREŠIĆ BORIS
  8. MANDIĆ TOMISLAV
  9. MARJANOVIĆ DAMIR
  10. MARTINOVIĆ TOMISLAV
  11. NAKIĆ ILIJA
  12. RAGUŽ IVA
  13. RAŠIĆ MARIJA
  14. SARAF MARKO
  15. ŠAHINOVIĆ ANEL
  16. ŠARAC STIPAN
  17. TADIĆ IVO

DELEGATI IZ REDA SRPSKOG NARODA
 

  1. ATANASIJEVIĆ LJUBINKA
  2. BOSNIĆ NIKICA
  3. BROĆETA GORAN
  4. DAMJANOVIĆ DRAGANA
  5. DUJMOVIĆ ZORA
  6. ILIĆ SLAĐAN
  7. LONIĆ MLADEN
  8. MILOVIĆ DALIBORKA
  9. PUZIGAĆA DRAGO
  10. SARADŽIĆ VESNA
  11. SIMIĆ MLADEN
  12. STOJANOVIĆ IGOR
  13. ŠTRBAC ALEKSANDAR
  14. TANOVIĆ VELEMIR
  15. VITEŠKIĆ SMILJANA
  16. VUJOVIĆ ŽARKO
  17. ŽIVKOVIĆ ELVIS

DELEGATI IZ REDA OSTALIH
 

  1. HANDŽIĆ VIBOR
  2. IMŠIROVIĆ SANDRA
  3. KANTAREVIĆ RASIM
  4. SRNA BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
  5. TATARIN SEJAD
  6. TREPANIĆ GRBEŠIĆ MIRELA
  7. ŽULJEVIC ANER

DELEGATI U DOMU NARODA PARLAMENTA 
FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE 
( delegatski saziv 2018.-2022.)
(po strankama)
 

 

SDP - SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH
 

  1. ATANASIJEVIĆ LJUBINKA
  2. HADŽIĆ DŽEVAD
  3. ILIĆ SLAĐAN
  4. KAPIĆ JASMINKO
  5. LONIĆ MLADEN
  6. SARADŽIĆ VESNA
  7. SIMIĆ MLADEN
  8. SRNA - BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
  9. STOJANOVIĆ IGOR
  10. ŽULJEVIC ANER

SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE
 

  1. DUVNJAK JASMIN
  2. HAJDAROVIĆ ALISA
  3. JUSIĆ HADIS
  4. MUŠANOVIĆ ELVEDIN
  5. SKOPLJAK FAHRUDIN
  6. TUFEKČIĆ JASENKO
  7. VITEŠKIĆ SMILJANA

HDZ – HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA
 

  1. DUJMOVIĆ ZORA
  2. DŽAMBAS ZDENKA
  3. DŽEBA DAMIR
  4. ILIĆ ILIJA
  5. IVIĆ IVAN
  6. JURIŠIĆ DAMIR
  7. MANDIĆ TOMISLAV
  8. MARTINOVIĆ TOMISLAV
  9. NAKIĆ ILIJA
  10. RAGUŽ IVA
  11. RAŠIĆ MARIJA
  12. ŠARAC STIPAN
  13. SARAF MARKO
  14. TADIĆ IVO

NAŠA STRANKA
 

  1. HANDŽIĆ VIBOR
  2. TREPANIĆ GRBEŠIĆ MIRELA

SBB BiH - SAVEZ ZA BOLJU BUDUĆNOST BIH
 

  1. AHMETOVIĆ SENAD
  2. MARIĆ ZVONKO

DF - DEMOKRATSKA FRONTA
 

  1. IMŠIROVIĆ SANDRA
  2. KREŠIĆ BORIS

A – SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKTIVNOSTI
 

  1. ISAK RAMO

A – SDA - POMAK ZAJEDNO

  1. PAJIĆ RASIM

LABURISTIČKA STRANKA BOSNE I HERCEGOVINE
 

  1. KANTAREVIĆ RASIM
  2. ŠAHINOVIĆ ANEL

LS BiH - LIBERALNA STRANKA
 

  1. MILOVIĆ DALIBORKA
  2. TANOVIĆ VELEMIR

NAROD I PRAVDA
 

  1. KONAKOVIĆ ELMEDIN

GORAŽDANSKA PRIČA/NS RZB - NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK
 

  1. TATARIN SEJAD

SNSD  - SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA MILORAD DODIK

  1. ŠTRBAC ALEKSANDAR

GORAŽDANSKA PRIČA/BOSANSKA NARODNA STRANKA
 

  1. FEJZIĆ EDIM

PDA – POKRET DEMKRATSKE AKCIJE
 

  1. ALIĆ SENAD

STRANKA ZA BIH
 

  1. ČELJO SENAD

SRPSKA LISTA
 

  1. DAMJANOVIĆ DRAGANA

SRPSKA SLISTA SNSD
 

  1. BROĆETA GORAN

SDBiH - SOCIJALDEMOKRATI BOSNE I HERCEGOVINE

  1. VUJOVIĆ ŽARKO

POSAVSKA STRANKA

  1. ŽIVKOVIĆ ELVIS

SAMOSTALNI DELEGATI

  1. MARJANOVIĆ DAMIR
  2. PUZIGAĆA DRAGO
  3. BOSNIĆ NIKICA
  4. ČAMPARA ALJOŠA
  5. MUSIĆ NIJAZ