Dom naroda - Klubovi 


U Domu naroda se utemeljuju tri kluba izaslanika konstitutivnih naroda: (u daljnjem tekstu: klubovi naroda):
 

  • Klub izaslanika bošnjačkog naroda
  • Klub izaslanika hrvatskog naroda
  • Klub izaslanika srpskog naroda
     

Klubovi naroda utemeljuju se kao oblik djelovanja izaslanika u Domu naroda, posebice u pripremama sjednica Doma naroda, utvrđivanju prijedloga dnevnog reda sjednica i rješavanju sporova u postupku donošenja akata Parlamenta Federacije i Doma naroda. 
Klubovi naroda imaju predsjednika a mogu imati i zamjenika predsjednika koji upravljaju klubovima i usklađuju njihov rad. 
U radu sjednica klubova naroda sudjeluju članovi Vlade Federacije na poziv predsjednika kluba.


 

IZASLANICI U DOMU NARODA PARLAMENTA 
FEDERACIJE Bosne i Hercegovine 
( saziv 2018.-2022.)


 IZASLANICI IZ REDA BOŠNJAČKOG NARODA
 

  1. AHMETOVIĆ SENAD
  2. ALIĆ SENAD
  3. ČAMPARA ALJOŠA
  4. ČELJO SENAD
  5. DUVNJAK JASMIN
  6. HADŽIĆ DŽEVAD
  7. HAJDAROVIĆ ALISA
  8. ISAK RAMO
  9. JUSIĆ HADIS
  10. KAPIĆ JASMINKO
  11. KONAKOVIĆ ELMEDIN
  12. MARIĆ ZVONKO
  13. MUŠANOVIĆ ELVEDIN
  14. MUSIĆ NIJAZ
  15. SKOPLJAK FAHRUDIN
  16. TUFEKČIĆ JASENKO

IZASLANICI IZ REDA HRVATSKOG NARODA
 

  1. DŽAMBAS ZDENKA
  2. DŽEBA DAMIR
  3. FEJZIĆ EDIM
  4. ILIĆ ILIJA
  5. ILIČIĆ MARIJA
  6. IVIĆ IVAN
  7. KREŠIĆ BORIS
  8. MANDIĆ TOMISLAV
  9. MARJANOVIĆ DAMIR
  10. MARTINOVIĆ TOMISLAV
  11. NAKIĆ ILIJA
  12. RAGUŽ IVA
  13. SARAF MARKO
  14. ŠAHINOVIĆ ANEL
  15. ŠARAC STIPAN
  16. TADIĆ IVO

IZASLANICI  IZ REDA SRPSKOG NARODA
 

  1. ATANASIJEVIĆ LJUBINKA
  2. BOSNIĆ NIKICA
  3. BROĆETA GORAN
  4. DAMJANOVIĆ DRAGANA
  5. DRAGAN STEVANOVIĆ
  6. DUJMOVIĆ ZORA
  7. ILIĆ SLAĐAN
  8. LONIĆ MLADEN
  9. MILOVIĆ DALIBORKA
  10. PUZIGAĆA DRAGO
  11. RADUN DUŠKO
  12. SARADŽIĆ VESNA
  13. SIMIĆ MLADEN
  14. STOJANOVIĆ IGOR
  15. TANOVIĆ VELEMIR
  16. VITEŠKIĆ SMILJANA
  17. VUJOVIĆ ŽARKO

IZASLANICI  IZ REDA OSTALIH
 

  1. HANDŽIĆ VIBOR
  2. IMŠIROVIĆ SANDRA
  3. KANTAREVIĆ RASIM
  4. SRNA BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
  5. TATARIN SEJAD
  6. TREPANIĆ GRBEŠIĆ MIRELA
  7. ŽULJEVIC ANER

IZASLANICI U DOMU NARODA PARLAMENTA 
FEDERACIJE Bosne i Hercegovine 
( izaslanički saziv 2018.-2022.)
(po strankama)


 

SDP - SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH
 

  1. ATANASIJEVIĆ LJUBINKA
  2. HADŽIĆ DŽEVAD
  3. ILIĆ SLAĐAN
  4. KAPIĆ JASMINKO
  5. LONIĆ MLADEN
  6. SARADŽIĆ VESNA
  7. SIMIĆ MLADEN
  8. SRNA - BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
  9. STEVANOVIĆ DRAGAN
  10. STOJANOVIĆ IGOR
  11. VUJOVIĆ ŽARKO
  12. ŽULJEVIC ANER

SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE
 

  1. ČAMPARA ALJOŠA
  2. DUVNJAK JASMIN
  3. HAJDAROVIĆ ALISA
  4. JUSIĆ HADIS
  5. MUSIĆ NIJAZ
  6. MUŠANOVIĆ ELVEDIN
  7. SKOPLJAK FAHRUDIN
  8. TUFEKČIĆ JASENKO
  9. VITEŠKIĆ SMILJANA

HDZ – HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA
 

  1. DUJMOVIĆ ZORA
  2. DŽAMBAS ZDENKA
  3. DŽEBA DAMIR
  4. ILIĆ ILIJA
  5. ILIČIĆ MARIJA
  6. IVIĆ IVAN
  7. MANDIĆ TOMISLAV
  8. MARTINOVIĆ TOMISLAV
  9. NAKIĆ ILIJA
  10. RAGUŽ IVA
  11. ŠARAC STIPAN
  12. SARAF MARKO
  13. TADIĆ IVO

NAŠA STRANKA
 

  1. HANDŽIĆ VIBOR
  2. MARJANOVIĆ DAMIR
  3. TREPANIĆ GRBEŠIĆ MIRELA

SBB BiH - SAVEZ ZA BOLJU BUDUĆNOST BIH
 

  1. AHMETOVIĆ SENAD
  2. MARIĆ ZVONKO

DF - DEMOKRATSKA FRONTA
 

  1. IMŠIROVIĆ SANDRA
  2. KREŠIĆ BORIS

A – SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKTIVNOSTI
 

  1. ISAK RAMO

LABURISTIČKA STRANKA BOSNE I HERCEGOVINE
 

  1. KANTAREVIĆ RASIM
  2. ŠAHINOVIĆ ANEL

LS BiH - LIBERALNA STRANKA
 

  1. MILOVIĆ DALIBORKA
  2. TANOVIĆ VELEMIR

NAROD I PRAVDA
 

  1. KONAKOVIĆ ELMEDIN

GORAŽDANSKA PRIČA/NS RZB - NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK
 

  1. TATARIN SEJAD

SNSD  - SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA MILORAD DODIK
 

  1. PUZIGAĆA DRAGO

GORAŽDANSKA PRIČA/BOSANSKA NARODNA STRANKA
 

  1. FEJZIĆ EDIM

PDA – POKRET DEMKRATSKE AKCIJE
 

  1. ALIĆ SENAD

STRANKA ZA BIH
 

  1. ČELJO SENAD

SNS - SRPSKA NAPREDNA STRANKA
 

  1. RADUN DUŠKO

SRPSKA LISTA
 

  1. DAMJANOVIĆ DRAGANA

SRPSKA SLISTA SNSD
 

  1. BROĆETA GORAN

SRPSKA SLISTA -  DNS

  1. BOSNIĆ NIKICA