Дом народа - Kлубови 


У Дому народа се образују три клуба делегата конститутивних народа (у даљем тексту: клубови народа):
 

  • Kлуб делегата бошњачког народа
  • Kлуб делегата хрватског народа
  • Kлуб делегата српског народа
     

Клубови народа образују се као облик дјелованја делегата у Дому народа, посебно у припремама сједница Дома народа, утврђивању приједлога дневног реда сједница и рјешавању спорова у поступку доношења аката Парламента Федерације и Дома народа. 
Клубови народа имају предсједника а могу имати и замјеника предсједника који руководе клубовима и усклађују њихов рад. 
У раду сједница клубова народа учествују и чланови Владе Федерације на позив предсједника клуба.


 

ДЕЛЕГAТИ У ДОМУ НAРОДA ПAРЛAМЕНТA 
ФЕДЕРAЦИЈЕ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ 
( делегатски сазив 2018.-2022.)

 

ДЕЛЕГАТИ ИЗ РЕДА БОШЊАЧКОГ НАРОДА
 

  1. АХМЕТОВИЋ СЕНАД
  2. АЛИЋ СЕНАД
  3. ЧАМПАРА АЉОША
  4. ЧЕЉО СЕНАД
  5. ДУВЊАК ЈАСМИН
  6. ХАЏИЋ ЏЕВАД
  7. ХАЈДАРОВИЋ АЛИСА
  8. ИСАК РАМО
  9. ЈУСИЋ ХАДИС
  10. КАПИЋ ЈАСМИНКО
  11. КОНАКОВИЋ ЕЛМЕДИН
  12. МАРИЋ ЗВОНКО
  13. МУШАНОВИЋ ЕЛВЕДИН
  14. МУСИЋ НИЈАЗ
  15. СКОПЉАК ФАХРУДИН
  16. ТУФЕКЧИЋ ЈАСЕНКО

ДЕЛЕГАТИ ИЗ РЕДА ХРВАТСКОГ НАРОДА
 

  1. ЏАМБАС ЗДЕНКА
  2. ЏЕБА ДАМИР
  3. ФЕЈЗИЋ ЕДИМ
  4. ИЛИЋ ИЛИЈА
  5. ИЛИЧИЋ МАРИЈА
  6. ИВИЋ ИВАН
  7. КРЕШИЋ БОРИС
  8. МАНДИЋ ТОМИСЛАВ
  9. МАРЈАНОВИЋ ДАМИР
  10. МАРТИНОВИЋ ТОМИСЛАВ
  11. НАКИЋ ИЛИЈА
  12. РАГУЖ ИВА
  13. САРАФ МАРКО
  14. ШАХИНОВИЋ АНЕЛ
  15. ШАРАЦ СТИПАН
  16. ТАДИЋ ИВО

ДЕЛЕГАТИ ИЗ РЕДА СРПСКОГ НАРОДА
 

  1. АТАНАСИЈЕВИЋ ЉУБИНКА
  2. БОСНИЋ НИКИЦА
  3. БРОЋЕТА ГОРАН
  4. ДАМЈАНОВИЋ ДРАГАНА
  5. ДРАГАН СТЕВАНОВИЋ
  6. ДУЈМОВИЋ ЗОРА
  7. ИЛИЋ СЛАЂАН
  8. ЛОНИЋ МЛАДЕН
  9. МИЛОВИЋ ДАЛИБОРКА
  10. ПУЗИГАЋА ДРАГО
  11. РАДУН ДУШКО
  12. САРАЏИЋ ВЕСНА
  13. СИМИЋ МЛАДЕН
  14. СТОЈАНОВИЋ ИГОР
  15. ТАНОВИЋ ВЕЛЕМИР
  16. ВИТЕШКИЋ СМИЉАНА
  17. ВУЈОВИЋ ЖАРКО

ДЕЛЕГАТИ ИЗ РЕДА ОСТАЛИХ
 

  1. ХАНЏИЋ ВИБОР
  2. ИМШИРОВИЋ САНДРА
  3. КАНТАРЕВИЋ РАСИМ
  4. СРНА БАЈРАМОВИЋ СЕГМЕДИНА
  5. ТАТАРИН СЕЈАД
  6. ТРЕПАНИЋ ГРБЕШИЋ МИРЕЛА
  7. ЖУЉЕВИЋ АНЕР

 


ДЕЛЕГAТИ У ДОМУ НAРОДA ПAРЛAМЕНТA 
ФЕДЕРAЦИЈЕ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ 
( делегатски сазив 2018.-2022.)
(по странкама)

СДП - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА БИХ

  1. АТАНАСИЈЕВИЋ ЉУБИНКА
  2. ХАЏИЋ ЏЕВАД
  3. ИЛИЋ СЛАЂАН
  4. КАПИЋ ЈАСМИНКО
  5. ЛОНИЋ МЛАДЕН
  6. САРАЏИЋ ВЕСНА
  7. СИМИЋ МЛАДЕН
  8. СРНА - БАЈРАМОВИЋ СЕГМЕДИНА
  9. СТЕВАНОВИЋ ДРАГАН
  10. СТОЈАНОВИЋ ИГОР
  11. ВУЈОВИЋ ЖАРКО
  12. ЖУЉЕВИЦ АНЕР

СДА - СТРАНКА ДЕМОКРАТСКЕ АКЦИЈЕ

  1. ЧАМПАРА АЉОША
  2. ДУВЊАК ЈАСМИН
  3. ХАЈДАРОВИЋ АЛИСА
  4. ЈУСИЋ ХАДИС
  5. МУСИЋ НИЈАЗ
  6. МУШАНОВИЋ ЕЛВЕДИН
  7. СКОПЉАК ФАХРУДИН
  8. ТУФЕКЧИЋ ЈАСЕНКО
  9. ВИТЕШКИЋ СМИЉАНА

ХДЗ – ХРВАТСКА ДЕМОКРАТСКА ЗАЈЕДНИЦА

  1. ДУЈМОВИЋ ЗОРА
  2. ЏАМБАС ЗДЕНКА
  3. ЏЕБА ДАМИР
  4. ИЛИЋ ИЛИЈА
  5. ИЛИЧИЋ МАРИЈА
  6. ИВИЋ ИВАН
  7. МАНДИЋ ТОМИСЛАВ
  8. МАРТИНОВИЋ ТОМИСЛАВ
  9. НАКИЋ ИЛИЈА
  10. РАГУЖ ИВА
  11. ШАРАЦ СТИПАН
  12. САРАФ МАРКО
  13. ТАДИЋ ИВО

НАША СТРАНКА

  1. ХАНЏИЋ ВИБОР
  2. МАРЈАНОВИЋ ДАМИР
  3. ТРЕПАНИЋ ГРБЕШИЋ МИРЕЛА

СББ БиХ - САВЕЗ ЗА БОЉУ БУДУЋНОСТ БИХ

  1. АХМЕТОВИЋ СЕНАД
  2. МАРИЋ ЗВОНКО

А – СДА - СТРАНКА ДЕМОКРАТСКЕ АКТИВНОСТИ

  1. ИСАК РАМО

ЛАБУРИСТИЧКА СТРАНКА БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ

  1. КАНТАРЕВИЋ РАСИМ
  2. ШАХИНОВИЋ АНЕЛ

ЛС БиХ - ЛИБЕРАЛНА СТРАНКА

  1. МИЛОВИЋ ДАЛИБОРКА
  2. ТАНОВИЋ ВЕЛЕМИР

НАРОД И ПРАВДА
 

  1. КОНАКОВИЋ ЕЛМЕДИН

ГОРАЖДАНСКА ПРИЧА/НС РЗБ - НАРОДНА СТРАНКА РАДОМ ЗА БОЉИТАК
 

  1. ТАТАРИН СЕЈАД

СНСД - САВЕЗ НЕЗАВИСНИХ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА МИЛОРАД ДОДИК

  1. ПУЗИГАЋА ДРАГО

ГОРАЖДАНСКА ПРИЧА/БОСАНСКА НАРОДНА СТРАНКА
 

  1. ФЕЈЗИЋ ЕДИМ

ПДА – ПОКРЕТ ДЕМКРАТСКЕ АКЦИЈЕ

  1. АЛИЋ СЕНАД

СТРАНКА ЗА БИХ

  1. ЧЕЉО СЕНАД

СНС - СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

  1. РАДУН ДУШКО

СРПСКА ЛИСТА

  1. ДАМЈАНОВИЋ ДРАГАНА

СРПСКА СЛИСТА СНСД

  1. БРОЋЕТА ГОРАН

СРПСКА СЛИСТА - ДНС

  1. БОСНИЋ НИКИЦА